El Barco (Statek) - Forum miłośników Hiszpańskiego serialu EL BARCO i Hiszpańskiej TV

Witamy na forum ;) Forum dostępne po zarejestrowaniu się. Serdecznie zapraszamy!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#11 2012-03-03 02:03:08

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

Witam wszystkich

W sumie Paula zawarła wszystko dotyczące powstawania forum więc jak napiszę jak to wyglądało to z mojej strony.
Nie będę się rozwodzić na temat tworzenia działów, wątków itp. rzeczy.
Z wraz z ruszeniem forum, zaczęło przybywać bardzo dużo użytkowników, niektórych znałam z forum EI, niektórych nie. W tracie ogólnych rozmów na chatboxie, każdy każdego poznawał i wypytywał o rożne rzeczy. Najbardziej zapadł mi okres kwiecień – maj w pamięci bo nowi użytkownicy którzy się tam zarejestrowali i byli przed maturami i opowiadali jak się bardzo stresują co robią i inne rzeczy. Wtedy na forum panowała przyjacielska atmosfera i nawiązało się dużo znajomości. Nie którzy zaczęli się spotykać (Jeszcze raz dziękuję Aish, Gaszkowi i Pauli za pamiętny majowe spotkanie w Krakowie ) inni bardziej uczestniczyli w życiu forum. W moim wypadku najwięcej znajomości nawiązywało się w grze „Mafia” (Tu dziękuję Pablo za to że ją wprowadził na stare forum EI ) poznałam super ludzi z którymi się zaprzyjaźniłam czy utrzymuje kumpelskie stosunki.
W tym czasie forum rozrastało się i był dodawane nowe wątki, seriale czy filmy.  Padła propozycja zlotu, ale nie wypaliła bo nie mogliśmy się dogadać na temat terminu czy miejsca spotkania, później było wszystko ustalone ale niektórym „coś wypadło” i został odwołany. Też postał wątek „Fabuła (Fan-Fiction)”  tworzona przez użytkowników forum na podstawie naszych marzeń jak powinna wyglądać dana postać, dużo osób się zgłosiło i chętnie pisało.
No i nastał czas wakacji, forum zapadło w sen letni. Każdy z nas gdzieś wyjeżdżał czy nie miał czasu zaglądać na forum i praktycznie dużo nie działo się w tym czasie. No i przyszedł ten październik i nowy sezon „El Barco” forum ruszyło znów z kopyta bo coraz więcej osób zaczęło go oglądać, przy tym został tłumaczony przez administrację forum . ( Chcę podziękować Pauli i Ev za swój czas i trud włożony w tłumaczenie odcinków )
Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu ( dzięki Pauli w wątku ze „Zlotem” jest upamiętniający te spotkanie filmik) każdy z nas poznał te osoby które wcześniej nie znał ale miał okazję z nimi rozmawiać na „forum,” „gg,” czy „skypie.” No i oczywiście musiała się odbyć Mafia na „żywo” w której każdy z ochota zagrał i świetnie się bawił.
Nie bardzo pamiętam okres na forum, październik –styczeń bo miałam taki nawał obowiązków że rzadko zaglądałam a jak wpadałam to tylko na chwilę.
Jedynie czego żałuję to „Rocznicowej Mafii” w której nie mogłam biernie uczestniczyć a z tego co czytałam dużo osób się nią zachwycało. 
Styczeń – Marzec to lekkie przyśnięcie forum, ale ma nadzieje że nie całkowite.

Najbardziej lubiłam czwartki i te nasze oglądanie „online” El Barco i komentowanie na żywo na „chatboxie” mam nadzieje że to wpadnie już w rutynę i będzie nas więcej.

Choć przez jakiś czas byłam wyłączona z biernego uczestnictwa na forum,  ale postanowiłam to zmienić i zrealizować moje pomysły co do forum. Mam nadzieje że w najbliższym czasie wszystko mi się uda zrealizować i będziecie zadowoleni

Mam ogromną nadzieję że forum które swoją rocznicę będzie obchodzić 10 marca, będzie jeszcze przez najbliższe lata funkcjonować i zapraszam chętne osoby na nowy Zlot który obędzie się tym razem w Lipcu w Łodzi.

paulax5 napisał:

A teraz SPECJALNE PODZIĘKOWANIA dla tych "pierwszych twórców" bo gdyby nie ta "pierwsza nasza szóstka" to to forum by nie istniało i oczywiście dla wszystkich moderatorów za cały wkład, pomoc i tworzenie tego forum oraz i wszystkich was, wszystkich użytkowników, za to że po prostu jesteście tutaj, jesteście z nami, piszecie i dzielicie się z nami waszą opinią i informacjami.

Też chciała bym się dołączyć do podziękowań Pauli.  Dziękuję wszystkim współtwórcą forum i użytkownikom, bo gdyby nie wy to forum nigdy by nie funkcjonowało. Gracias

A teraz taka mała ciekawostka ostatnio znaleziona przy robieniu porządku na komputerze. Autorstwa Pauli oczywiście

http://desmond.imageshack.us/Himg576/scaled.php?server=576&filename=sdggy.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg62/scaled.php?server=62&filename=logonbm.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=wewr.jpg&res=medium


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 

#12 2012-03-10 16:54:59

 Carlos

Vip

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 877
Punktów :   

Re: Powstanie forum

No i co tu tak cicho? Dziś Forum obchodzi pierwsze urodzinki i nikt nie chce się wypowiedzieć na ten temat?
Smutno. 


http://img855.imageshack.us/img855/9876/1aaaal.jpg

Offline

 

#13 2012-03-10 17:38:07

 analuz

Zasłużony dla Forum

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 2546
Punktów :   

Re: Powstanie forum

A to dziś są urodziny forum? .Wszystkiego najlepszego , i wielkie podziękowania dla Pauli, Sylwii, Julii, Pysi, Dawida . Mam nadzieję że nikogo nie pominęłam?

Ostatnio edytowany przez analuz (2012-03-10 17:48:06)


http://i45.tinypic.com/2u7t34i.jpg

Offline

 

#14 2012-03-10 18:41:18

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Daglasek (2012-03-10 19:49:48)


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 

#15 2012-03-11 07:32:58

 analuz

Zasłużony dla Forum

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 2546
Punktów :   

Re: Powstanie forum

Nie ma za co Sylwia.Mam jeszcze jedno pytanie mam nadzieję,że się nie pogniewacie jeśli się zapytam.Sylwia i Paula jak to się ,że założyliście forum mam na myśli te pierwsze .Jak się poznałyście wcześniej nikt nie założył żadnego forum dotyczącego Internatu.Jak odnaleźliście się w sieci tak to mogę ująć?.Bardzo was podziwiam i waszą przyjaźń .Pozdrawiam Gosia.

Ostatnio edytowany przez analuz (2012-03-11 08:53:05)


http://i45.tinypic.com/2u7t34i.jpg

Offline

 

#16 2012-03-12 10:19:39

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

Hmm Gosia my się poznałyśmy na forum Internatu który założycielem jest Kamil. (K@mil)
A jak zaczęłyśmy z sobą pisać ? A to wszystko dzięki Pablo i jego pomyśle o grze "Mafia"   Paula wzięła udział w 2 edycji, a żeby rozpracować wtedy Mafię nawiązały się znajomości co u nie których trwają do dziś


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 

#17 2012-03-12 14:04:41

 analuz

Zasłużony dla Forum

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 2546
Punktów :   

Re: Powstanie forum

Dziękuję Sylwia za odpowiedz. Co to tego ,że na forum czasem jest pusto a najwięcej osób jest wtedy gdy pojawiają się odcinki El Barco.Może nie długo pojawi się serial na miarę El Internado i El Barco który skradnie nam serca , godziny.Będziemy rozmawiać o nim ,tworzyć własne historię bohaterów i zachwycać się nim przez wiele miesięcy jak w przypadku Statku i Internatu.Tego życzę.Jednak ja bez względu czy będzie kiedyś taki serial i tak będę tutaj.

Ostatnio edytowany przez analuz (2012-03-12 14:05:29)


http://i45.tinypic.com/2u7t34i.jpg

Offline

 

#18 2012-03-12 19:50:37

 Pablo

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 411
Punktów :   34 

Re: Powstanie forum

Daglasek napisał:

A to wszystko dzięki Pablo i jego pomyśle o grze "Mafia"

O i jak mi się miło zrobiło .
No to i ja coś skrobnę, a co mi szkodzi...

Jak ja trafiłem na forum? Tu trzeba sięgnąć do prehistorii, czyli (tak jak w przypadku sporej części osób) forum Internatu. Tam trafiłem oczywiście dlatego, że bardzo lubię ten serial, więc lubiłem sobie poczytać co inni mają do powiedzenia na jego temat. Zjawiłem się w dość "burzliwym" momencie, kiedy było zamieszanie z tłumaczeniami i tłumaczami, więc na początku byłem raczej tylko "czytającym", szczególnie, że akurat ten temat mało mnie interesował. Jak już się naczytałem, pomyślałem, że na forum jest sporo fajnych osób, więc postanowiłem trochę popisać. Z reguły na forach się nie udzielam, tu zrobiłem wyjątek i nie żałuję . W pewnym momencie padła propozycja "gry postaciami". Było chyba kilka podejść, ale nie do końca podchwyconych. I tu właśnie padła moja propozycja Mafii. (Gwoli ścisłości - nie ja pierwszy na forum zaproponowałem, żeby grać na zasadach mafii , ale pomysł mojego poprzednika nie został podchwycony, więc postanowiłem jeszcze raz spróbować rzucić taką propozycję, popierając ją przykładowymi zasadami skopiowanymi z Internetu). Zaproponowałem też, że mogę poprowadzić tę grę. Nigdy wcześniej na żadnym forum nie prowadziłem (ani nie grałem ) w mafię, więc był to trochę skok na głęboką wodę, ale myślę, że udany . Pomysł chwycił. Była pierwsza edycja, potem kolejne i (jak napisała Sylwia), ludzie zaczęli się lepiej poznawać. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które mówiły, że gdyby nie mafia, w ogóle mogłyby się nie zdecydować na pisanie na forum (czy to na tym, czy na tamtym), więc, o ile nie mam dużego wkładu jako takiego w techniczne powstawanie forum, o tyle chociaż częściowo mogę stwierdzić, że jakiś tam wkład w budowanie naszej forumowej społeczności mam .

Po jakimś czasie (kiedy skończyła się emisja EI), siłą rzeczy forum Internatu zaczęło być mniej odwiedzane. Różne grupki osób pozakładały inne fora (z lepszym lub gorszym skutkiem), ale jako że El Barco zostało nazwane "następcą Internatu", duża część osób przeniosła się właśnie na forum poświęcone głównie temu serialowi. Ja zostałem zaproszony 31.03 przez Sylwię, na kolejną edycję mafii i już tutaj zostałem . Potem był zlot, miałem okazję poznać wspaniałe osoby, które do tej pory kojarzyłem tylko z ekranu komputera i żałowałem, że nie mogłem pojawić się na I zlocie. Teraz już nie mogę doczekać się kolejnego. W międzyczasie zostałem też moderatorem i dostałem gustowny zielony kolorek .

I ja dziękuję wszystkim za ten wspólnie spędzony rok i oby forum żyło jak najdłużej . Podziękowania oczywiście dla twórców forum, ale i dla wszystkich użytkowników. Kiedy rozmawialiśmy kiedyś odnośnie tego rocznicowego tematu na forum, jedna osoba powiedziała, że raczej nic tu nie napisze, bo "nie ma żadnego wkładu w powstanie tego forum". Moim zdaniem, każdy kto napisał choć jedno zdanie, ma swój wkład i oby takich osób było jak najwięcej .


Offline

 

#19 2012-12-07 11:57:39

 Tips_Senior

Nowy użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-06-23
Posty: 8
Punktów :   

Re: Powstanie forum

Auuu....

Daglasek napisał:

Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu

A ja, poznańczyk od ponad 50 lat, nic o tym nie wiedziałem!?

Offline

 

#20 2012-12-07 13:08:19

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

Tips_Senior napisał:

Auuu....

Daglasek napisał:

Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu

A ja, poznańczyk od ponad 50 lat, nic o tym nie wiedziałem!?

Nie było cię jeszcze wtedy na forum.
Ale serdecznie zapraszam na Lutowy zlot. Nie wiem dokładnie gdzie będzie bo są dwie opcje Poznań lub Łódź.


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 
Pogadam

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.harem-rom.pun.pl www.motoexstreme.pun.pl www.gildiazlo.pun.pl www.wrestlinggame.pun.pl www.cs-armagedon.pun.pl