El Barco (Statek) - Forum miłośników Hiszpańskiego serialu EL BARCO i Hiszpańskiej TV

Witamy na forum ;) Forum dostępne po zarejestrowaniu się. Serdecznie zapraszamy!


#1 2012-03-01 23:36:37

 Carlos

Vip

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 877
Punktów :   

Powstanie forum

Hej mam na imię Agnieszka, ale wolę "ukrywać się" za forumowym pseudonimem Carlos.

Właściwie chciałam poruszyć trochę inny temat   ale nie wiedziałam gdzie.  O ile się nie mylę zbliża się pierwsza rocznica założenia Forum El Barco. Nie pamiętam czy rok temu wiedziałam już o istnieniu serialu Internat (czym ja wtedy żyłam? ) a o Statku to na pewno nie słyszałam.
I bardzo chciałabym się dowiedzieć jak to się odbyło. Może w związku z jubileuszem szanowni "założyciele" otworzą "SEKRETNE ARCHIWA" ?   Kto pierwszy wpadł na ten pomysł i odwalił kawał niezłej roboty? Chętnie poczytam takie wspomnienia i myślę, że nie tylko ja.
Ściskam Panią Administrator, Panie Moderatorki i Pana Moderatora i ... no właśnie kto jeszcze  jest cichym wspólnikiem?
Czekam na odzew a potem: 


http://img855.imageshack.us/img855/9876/1aaaal.jpg

Offline

 

#2 2012-03-02 09:02:52

 paulax5

Administrator

Skąd: Estrella Polar
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 937
Punktów :   57 

Re: Powstanie forum

Weszłam tylko na chwilkę, zaraz mam pociąg i nie mam czasu teraz napisać jak to było, ale chętnie opowiem o wszystkim i wszystkich którzy brali udział w tworzeniu forum z tym że wieczorkiem.  Pozdrawiam


https://lh3.googleusercontent.com/-qigTOi8oeJk/UFeaf8EWwLI/AAAAAAAAAC0/5ZNi_5vdz20/s600/3.jpg

"¡Quiero que este viaje no se acabe nunca!"

Offline

 

#3 2012-03-02 10:20:08

 Pablo

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 411
Punktów :   34 

Re: Powstanie forum

Bardzo fajny pomysł, trzeba coś zadziałać w tym kierunku


Offline

 

#4 2012-03-02 13:09:33

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

O ja W sumie planowałam coś zrobić na rocznicę forum i chciałam o tym pogadać jeszcze z Paulą ale widzę że zostałam uprzedzona.

Czas najwyższy przekopać archiwum gg i znaleźć odpowiedzi na powstanie forum ^^


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 

#5 2012-03-02 23:47:50

 paulax5

Administrator

Skąd: Estrella Polar
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 937
Punktów :   57 

Re: Powstanie forum

No więc tak:
Zaczęło się jak już chyba wszyscy wiedzą od starego forum... od serialu "El Internado" To pierwsza przygoda z hiszpańską telewizją (u mnie) powstało forum tamtego serialu, na którym poznałam wiele osób (głównie chodzi mi tu właśnie o administrację obecną i starą tego forum), poznaliśmy się, razem pisaliśmy itp i potem nadszedł koniec tamtego serialu... a wraz z nim początek tego "EL BARCO" Wiele osób, które znały tam serial "El Internado" czuło pustkę po jego skończeniu i kiedy powstał ten serial, twórców starego i z dwoma aktorkami również z tamtego serialu postanowiło oglądać i ten serial, na wiele próśb moich i innych osób, administrator założył małą kategorię o tym serialu. Po kilku jego odcinkach, po których w polsce serial zebrał sporo fanów ja wraz z Sylwią (Daglas89/Daglasek) chciałyśmy pomóc administratorowi w rozbudowaniu tego serialu na forum, mimo wielu próśb, administrator nie chciał rozbudowywać forum (on je tworzył więc miał prawo) ale jako iż my poczułyśmy wielką chęć i potrzebę rozbudowania tego serialu, stworzenia polskiej strony gdzie będzie wiele wiadomości na temat serialu/aktorów tego serialu i nie tylko, ale również innych, aby była strona gdzie ktoś kto nie rozumie, nie zna hiszpańskiego lub dopiero się go uczy mógł przeczytać/dowiedzieć się czegoś po Polsku, porozmawiać z innymi fanami, dzielić się z nimi swoją opinią itd i by mógł też obejrzeć te odcinki z napisami w języku PL. Jednak żadna z nas nie znała się na tworzeniu forum... nie wiedziałyśmy jak to zrobić, więc poprosiłyśmy znajomych chłopaków, którzy też oglądali "El Internado" i zaczęli "El Barco" by pomogli nam przy tworzeniu takiej strony. No więc 10.03 marca założyli oni to forum... Najpierw my z Sylwią wchodziłyśmy na ich konta na forum, ponieważ oni mieli te prawa administratora i razem w czwórkę tworzyliśmy stronę... każdy zabrał się za jakieś tam konkretne działy itp. Aha te chłopaki to Kuba (który wyjechał za granicę i z powodu braku czasu i skupienia się na własnym życiu zrezygnował z prowadzenia forum) i David, który przez dłużysz czas był i udzielał się na forum, potem trochę mniej też z powodu pracy no a teraz... sama zdjęłam go z funkcji, a właściwie jego konto, dlatego, że Dawid miał wypadek i nie żyje... Po kilku dniach pracy w czwórkę powiedziałyśmy z Sylwią Julii (Sandra25) i Pati (Pysia141192) o forum i spytałyśmy czy zgodziłyby się pomóc dlatego że znałyśmy je z poprzedniego forum i wiedziałyśmy, że tak jak i my one oglądają te seriale. I tak dalej wszyscy razem tworzyliśmy wszystko po kolei... Swoją drogą żmudna praca Jeśli ktoś zna się na tym to wie ile to czasu i pracy zajmuje... No ale jakoś poszło Gdy w zasadzie stworzyliśmy "taką podstawę forum" czyli te podstawowe działy/wątki to zaprosiliśmy kilka znanych nam już osób, które oglądały ten serial...
I z każdą kolejną osobą forum zaczynało powstawać bo tak naprawdę to forum tworzą wszyscy, każdy kto się udziela, ponieważ bez tych osób forum by nie istniało, było puste... Dlatego wszystkim użytkownikom, którzy udzielają się na forum serdecznie dziękuję za to, że je tworzycie wraz z nami (całą administracją)
Co do dalszej że tak ujmę zmiany administracji... Najpierw jak już wspomniałam administratorami byli Kuba i Dawid, a wraz z nimi ja i Sylwia. Parę dni później my obie i Pati z Julią też założyłyśmy konta i zostałyśmy moderatorkami. Po rezygnacji Kuby początkowo Dawid sam pełnił tą funkcję ale gdy miał coraz mniej czasu na forum, a ja akurat sporo dołączyłam do niego i razem byliśmy administratorami a później... zostałam tylko ja i tak jest do chwili obecnej (tutaj też specjalne podziękowania dla Gaszka za to, że ostatnio bardzo mi pomaga, między innymi obecne logo forum to właśnie jej zasługa. Dziękuję ). Co do moderatorów, prócz Pati i Julii po jakimś czasie powstania, gdy forum się rozrosło i powstawały kolejne wątki i działy potrzebne były kolejne osoby do pomocy i tutaj był to Pablo i Gaszek, którzy również wiele wnieśli do forum i dalej do niego wnoszą.
To chyba cała "tajemnica powstania". Pewnie coś ominęłam... ale mam nadzieję, że nie. Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie, chętnie odpowiem
A teraz SPECJALNE PODZIĘKOWANIA dla tych "pierwszych twórców" bo gdyby nie ta "pierwsza nasza szóstka" to to forum by nie istniało i oczywiście dla wszystkich moderatorów za cały wkład, pomoc i tworzenie tego forum oraz i wszystkich was, wszystkich użytkowników, za to że po prostu jesteście tutaj, jesteście z nami, piszecie i dzielicie się z nami waszą opinią i informacjami. Jako obecna administratorka, Dziękuję wszystkim za to, że to miejsce jest, istnieje i z każdym dniem rośnie. Oby tak dalej
Dziękuję Wam


P.S A teraz może wy się wypowiecie np o tym jak trafiliście tutaj, co sądzicie o tym forum i takie tam? I oczywiście jestem otwarta na różne propozycje jeśli chodzi o nowe działy itp więc śmiało możecie coś proponować i każdy może włożyć jakiś większy wkład do tego forum


https://lh3.googleusercontent.com/-qigTOi8oeJk/UFeaf8EWwLI/AAAAAAAAAC0/5ZNi_5vdz20/s600/3.jpg

"¡Quiero que este viaje no se acabe nunca!"

Offline

 

#6 2012-03-03 00:54:00

 Carlos

Vip

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 877
Punktów :   

Re: Powstanie forum

paulax5 napisał:

Dawid miał wypadek i nie żyje...

To smutne nie wiedziałam o tym. 

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi? 
Czekam na dalsze wspomnienia i podsumowania. Wiele osób ma tutaj talent pisarski, więc na pewno będzie co poczytać. Myślę, że wielu osobom forum dostarcza rozrywki i wchodzą tu nie tylko po to by ściągnąć odcinek i zapytać kiedy będzie następny i dlaczego jutro a nie wczoraj.
Serdeczne dzięki i 100 lat!
Ale na razie pora iść spać... 


http://img855.imageshack.us/img855/9876/1aaaal.jpg

Offline

 

#7 2012-03-03 01:01:49

 paulax5

Administrator

Skąd: Estrella Polar
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 937
Punktów :   57 

Re: Powstanie forum

Carlos napisał:

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi? 

Nie   Pudło

Carlos napisał:

Serdeczne dzięki i 100 lat!
Ale na razie pora iść spać... 

Jeszcze kilka dni, ale w imieniu forum Dziękuję i Dobranoc


https://lh3.googleusercontent.com/-qigTOi8oeJk/UFeaf8EWwLI/AAAAAAAAAC0/5ZNi_5vdz20/s600/3.jpg

"¡Quiero que este viaje no se acabe nunca!"

Offline

 

#8 2012-03-03 01:02:04

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

Carlos napisał:

paulax5 napisał:

Dawid miał wypadek i nie żyje...

To smutne nie wiedziałam o tym. 

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi? 

Nie Kuba to nie Vampi. (choć pozdrawiam kolegę)
Kuba usunął swoje konto na tym forum.

A co do Dawida, to mało osób o tym wie i niech tak pozostanie.


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 

#9 2012-03-03 01:17:41

 Carlos

Vip

Zarejestrowany: 2012-01-07
Posty: 877
Punktów :   

Re: Powstanie forum

O to przepraszam.   Jeszcze wiele muszę się nauczyć jako detektyw. 

Dobranoc


http://img855.imageshack.us/img855/9876/1aaaal.jpg

Offline

 

#10 2012-03-03 01:36:26

 Daglasek

Moderator

829565
Skąd: Gdzieś z Pomorza :P
Zarejestrowany: 2011-03-17
Posty: 1124
Punktów :   34 
WWW

Re: Powstanie forum

Carlos napisał:

O to przepraszam.   Jeszcze wiele muszę się nauczyć jako detektyw. 

Dobranoc

Nic się nie stało


http://img819.imageshack.us/img819/6578/09horzvert1234.jpg

¿Dónde está el manual de mi vida?

Offline

 
Pogadam

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dsw.pun.pl www.grabakugan-pbf.pun.pl www.motogp.pun.pl www.recto.pun.pl www.kredorp.pun.pl