El Barco (Statek) - Forum miłośników Hiszpańskiego serialu EL BARCO i Hiszpańskiej TV

Witamy na forum ;) Forum dostępne po zarejestrowaniu się. Serdecznie zapraszamy!


#1 2011-04-04 17:46:36

 Pysia141192

Moderator

5691837
Skąd: Zelów, Bełchatów
Zarejestrowany: 2011-03-18
Posty: 990
Punktów :   25 

Co sądzisz o Anime?

Co sądzicie o Anime?
Oglądacie lub oglądaliście jakieś?
Które wam się podobały, a które nie?
Dlaczego?





Moją ulubioną była, jest i będzie seria Dragon Ball.
Pamiętam, jak zawsze wracałam ze szkoły (był tylko jeden telewizor, bo brat zabrał swój) i całą rodzina oglądaliśmy tę kreskówkę
Innymi ulubionymi będą Fushigi Yuugi i Magiczni Wojownicy:P


A oglądałam jeszcze kilka: Dragon Ball, Aishiteruze Baby, Baseballista, Yattaman, Generał Daimos, Sally Czarodziejka, Królewna Śnieżka, Czarodziejskie Zwierciadełko, Bia, Gigi, Yaiba, Magiczni Wojownicy, Rycerze zodiaku, Wojowniczki z krainy marzeń, Death Note, Hanasakreru Seishounen, Detective Conan (po niemiecku ), Fushigi Yuugi, La Corda D'Oro, Vampire Knight, Haruka Naru Toki no Naka, Księga Dżungli, Karin, Pokemon, Beyblade, Rosario to Vampire, Soul Hunter...


Oglądałam jeszcze o wiele więcej, lecz nie wiem, czy zaliczają się one do Anime... m.in te z Bajkowego Kina na TVN i Odjazdowych Kreskówek z RTL7 teraz TVN7


http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png



"Kochać to niszczyć, a być kochanym to znaczy być zniszczonym"
The Mortal Instruments



"Jeśli spłoniemy, ty spalisz się razem z nami"
The Hunger Games


http://img843.imageshack.us/img843/5353/11040098.jpg

Offline

 

#2 2011-04-04 19:28:08

 Pablo

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 411
Punktów :   34 

Re: Co sądzisz o Anime?

Część anime o których piszesz (a właściwie tzw. "kreskówki z polonii 1" ) to całe moje dzieciństwo.
Najbardziej lubiłem Kaiketsu Zorro (nawet całkiem niedawno znalazłem odcinki na youtube i obejrzałem z sentymentu całą serię). Innym serialem, który lubiłem były Tajemnicze złote miasta. Te dwie serie najbardziej utkwiły mi w pamięci.
Poza nimi były oczywiście: Yattaman, Gigi La Trotolla, W królestwie kalendarza, Księga dżungli, Kapitan Hawk i pewnie jeszcze kilka innych.
Później był Dragon Ball na RTL7. Jako że nie jestem wielkim fanem anime, na tym skończyłem i jakoś nigdy później nie ciągnęło mnie do kolejnych seriali. Do czasu...
Kiedyś przez przypadek natrafiłem na serię Fullmetal Alchemist. Jest to jeden z niewielu seriali tego typu, który mogę z czystym sumieniem polecić i który mi się spodobał. W szczególności pierwsze podejście (u nas emitowane na kanale Hyper), które tylko na początku opierało się na mandze o tym samym tytule, późnie fabuła poszła w inną stronę. Później stworzony został Fullmetal Alchemist Brotherhood, który już w całości opiera się na komiksie (chyba, bo za mocno nie zgłębiałem tematu) i już trochę mniej mi się podobało. Plusem jest to, że tę serię można w całości obejrzeć na oficjalnym kanale na youtube z polskimi napisami (a przynajmniej plusem było to, że pojawiał się tam dość szybko po premierze ).
Robiłem jeszcze później kilka podejść do innych seriali, ale nic więcej mnie nie zachwyciło. Odpowiadając więc na pytanie z tematu: lubię niektóre Anime, ale nie jestem fanatykiem. Od czasu do czasu można coś obejrzeć, ale niektóre seriale potrafią być naprawdę denerwujące Oddzielną sprawą jest sentyment do "bajek" z dzieciństwa...


Offline

 

#3 2011-04-06 15:47:28

El Matador

Świeżak

Zarejestrowany: 2011-04-06
Posty: 61
Punktów :   

Re: Co sądzisz o Anime?

Ja też bardzo lubie Anime Dragon Ball tak podobną historie miałem co ty wracałem nie ze szkoły ale z przedszkola wdedy jeszcze ^^ i oglądalem. Death Note bardzo gorąco polecam !!! szkoda tylko że tak mało odcinków jest ale co tam te Anime jest na bardzo wysokim poziomie oglądałem też inne typu Naruto  Devil May Cry, Green Green itp

Offline

 

#4 2011-04-06 16:49:10

 Shiift

Zabawny Cwaniaczek

13281205
Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 271
Punktów :   20 

Re: Co sądzisz o Anime?

ja lubię anime, ale nie oglądałem tak dużo jak Pysia.
Najlepsze Anime jakie oglądałem to Death Note <- polecam, strasznie wciąga i warte obejrzenia!

Offline

 

#5 2011-04-09 17:54:29

 Bazyl

Forumowy krzesłozrzucacz

1765973
Call me!
Skąd: sercem Poznań :)
Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 503
Punktów :   36 

Re: Co sądzisz o Anime?

Hmmm, nie przepadam zbytnio, ale...moja przyjaciółka jest fanką (zwłaszcza tych, których reżyserem jest Hayao Miazaki), toteż pewnego dnia urządziła mi maraton...
"Szept serca"(względnie "krzyk wątroby", jak to z przyjaciółką przerobiłysmy ;] ) - wynudził mnie po 10u minatach
"Narzeczona dla kota" - no, to akurat było całkiem dobre, no i w miarę krótkie
"Ruchomy zamek Hauru" - to było bardzo fajne zwłaszcza ten płomyczek...Pensiwal?
"Spirited away" - bardzo sympatyczne

Ale ogólnie nie przepadam, te rysunki w większości są jakieś takie...conajmniej dziwne. Poza tym - kiedyś przypadkiem wieczorem oglądałam chyba na HYPERze jakies anime, gdzie gościu się przeuczył i na teście zaczął...wymiotowac wyrazami, zarzygał całą łazienkę szkolną, umarł, wszedł woźny, też zaczął wymiotować wyrazami - skończył tak samo. Od tamtego czasu niedobrze mi na samą myśl o anime.


"Tylko ja nie wiem dla kogo i po co żyję...od wielu lat szukam odpowiedzi, szukam odpowiedzi na to pytanie na dnie każdej flaszki. I nie znajduję...widocznie na odpowiednią flaszkę trafić nie mogę. Ale nie obawiaj się! Przyjdzie kolej i na nią...przechylę ją i w ostatnim łyku poznam prawdę..." ("Profesor Wilczur" Tadeusz Dołęga-Mostowicz)
http://1.bp.blogspot.com/_VClydUK8k3o/S4qmU_29V4I/AAAAAAAAAbo/1igKcCZHiUU/s320/camilo+bomba.jpg

Offline

 

#6 2011-04-09 17:59:27

 jenny87

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-03-29
Posty: 423
Punktów :   
WWW

Re: Co sądzisz o Anime?

ja nie przepadam szczerze mowiac ,moja przyjaciolka pare lat starala sie mnie przekonac,ze to super sprawa, ale niestety bez sukcesow

Offline

 

#7 2011-05-10 08:42:48

 analuz

Zasłużony dla Forum

Zarejestrowany: 2011-03-31
Posty: 2546
Punktów :   

Re: Co sądzisz o Anime?

Kiedyś oglądałam anime najbardziej lubiałam  Czarodziejką z księżyca


http://i45.tinypic.com/2u7t34i.jpg

Offline

 

#8 2011-09-22 18:23:53

mala1x9

Świeżak

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 81
Punktów :   

Re: Co sądzisz o Anime?

hej jestem tu nowa moze macie jakies godne polecenia tytuły jesli chodzi o filmy anime ??

Offline

 

#9 2011-09-26 12:46:56

 agasz84

Stały bywalec

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2011-04-16
Posty: 151
Punktów :   

Re: Co sądzisz o Anime?

Kiedyś lata temu oglądałam namiętnie na Poloni 1 Generała Daimosa i Kapitana Tsubasę. Kilka dni temu  zrobiłam sobie seans dzieł  Hayao Miyazakiego - ''Ruchomy zamek Hauru'', ''Spirited Away: W krainie bogów'', ''Księżniczka Mononoke'', ''Mój sąsiad Totoro ''. Bardzo sympatyczne, baśniowe.

Offline

 

#10 2011-09-27 20:35:14

 maise

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-23
Posty: 20
Punktów :   

Re: Co sądzisz o Anime?

Z wymienionych na pewno polecić można Full Metal Alchemist i Deathnote. Poza tym warte uwagi są:Full Metal Panic, Elfen Lied (jedno z moich ulubionych), Cowboy Bebop,Hellsing, Gunslinger Girl,Samurai Deeper Kyo,Samurai Champloo,Claymore, Gankutsuou, Wolf's Rain, Lost Exile, X-1999,Blood +, Trinity Blood, Trigun i Witch Hunter Robin, wiecęj nie pamiętam;P

Offline

 
Pogadam

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.piekelniiwsciekli.pun.pl www.gornictwo.pun.pl www.flirciarze.pun.pl www.extreme-klan.pun.pl www.thesims2.pun.pl