Carlos - 2012-03-01 23:36:37

Hej mam na imię Agnieszka, ale wolę "ukrywać się" za forumowym pseudonimem Carlos. :*

Właściwie chciałam poruszyć trochę inny temat :offtopic:  :oczko: ale nie wiedziałam gdzie.  O ile się nie mylę zbliża się pierwsza rocznica założenia Forum El Barco. Nie pamiętam czy rok temu wiedziałam już o istnieniu serialu Internat (czym ja wtedy żyłam? :mysli: ) a o Statku to na pewno nie słyszałam.
I bardzo chciałabym się dowiedzieć jak to się odbyło. Może w związku z jubileuszem szanowni "założyciele" otworzą "SEKRETNE ARCHIWA" ? :)  Kto pierwszy wpadł na ten pomysł i odwalił kawał niezłej roboty? Chętnie poczytam takie wspomnienia i myślę, że nie tylko ja.
Ściskam :tighthug: Panią Administrator, Panie Moderatorki i Pana Moderatora ;) i ... no właśnie kto jeszcze  jest cichym wspólnikiem? :)
Czekam na odzew a potem:  :fiesta:

paulax5 - 2012-03-02 09:02:52

Weszłam tylko na chwilkę, zaraz mam pociąg i nie mam czasu teraz napisać jak to było, ale chętnie opowiem o wszystkim i wszystkich którzy brali udział w tworzeniu forum z tym że wieczorkiem.  Pozdrawiam :tighthug:

Pablo - 2012-03-02 10:20:08

Bardzo fajny pomysł, trzeba coś zadziałać w tym kierunku ;)

Daglasek - 2012-03-02 13:09:33

O ja :D W sumie planowałam coś zrobić na rocznicę forum i chciałam o tym pogadać jeszcze z Paulą ale widzę że zostałam uprzedzona.

:mysli: Czas najwyższy przekopać archiwum gg i znaleźć odpowiedzi na powstanie forum ^^

paulax5 - 2012-03-02 23:47:50

No więc tak:
Zaczęło się jak już chyba wszyscy wiedzą od starego forum... od serialu "El Internado" To pierwsza przygoda z hiszpańską telewizją (u mnie) powstało forum tamtego serialu, na którym poznałam wiele osób (głównie chodzi mi tu właśnie o administrację obecną i starą tego forum), poznaliśmy się, razem pisaliśmy itp i potem nadszedł koniec tamtego serialu... a wraz z nim początek tego "EL BARCO" Wiele osób, które znały tam serial "El Internado" czuło pustkę po jego skończeniu i kiedy powstał ten serial, twórców starego i z dwoma aktorkami również z tamtego serialu postanowiło oglądać i ten serial, na wiele próśb moich i innych osób, administrator założył małą kategorię o tym serialu. Po kilku jego odcinkach, po których w polsce serial zebrał sporo fanów ja wraz z Sylwią (Daglas89/Daglasek) chciałyśmy pomóc administratorowi w rozbudowaniu tego serialu na forum, mimo wielu próśb, administrator nie chciał rozbudowywać forum (on je tworzył więc miał prawo) ale jako iż my poczułyśmy wielką chęć i potrzebę rozbudowania tego serialu, stworzenia polskiej strony gdzie będzie wiele wiadomości na temat serialu/aktorów tego serialu i nie tylko, ale również innych, aby była strona gdzie ktoś kto nie rozumie, nie zna hiszpańskiego lub dopiero się go uczy mógł przeczytać/dowiedzieć się czegoś po Polsku, porozmawiać z innymi fanami, dzielić się z nimi swoją opinią itd i by mógł też obejrzeć te odcinki z napisami w języku PL. Jednak żadna z nas nie znała się na tworzeniu forum... nie wiedziałyśmy jak to zrobić, więc poprosiłyśmy znajomych chłopaków, którzy też oglądali "El Internado" i zaczęli "El Barco" by pomogli nam przy tworzeniu takiej strony. No więc 10.03 marca założyli oni to forum... Najpierw my z Sylwią wchodziłyśmy na ich konta na forum, ponieważ oni mieli te prawa administratora i razem w czwórkę tworzyliśmy stronę... każdy zabrał się za jakieś tam konkretne działy itp. Aha te chłopaki to Kuba (który wyjechał za granicę i z powodu braku czasu i skupienia się na własnym życiu zrezygnował z prowadzenia forum) i David, który przez dłużysz czas był i udzielał się na forum, potem trochę mniej też z powodu pracy no a teraz... sama zdjęłam go z funkcji, a właściwie jego konto, dlatego, że Dawid miał wypadek i nie żyje... Po kilku dniach pracy w czwórkę powiedziałyśmy z Sylwią Julii (Sandra25) i Pati (Pysia141192) o forum i spytałyśmy czy zgodziłyby się pomóc dlatego że znałyśmy je z poprzedniego forum i wiedziałyśmy, że tak jak i my one oglądają te seriale. I tak dalej wszyscy razem tworzyliśmy wszystko po kolei... Swoją drogą żmudna praca :P Jeśli ktoś zna się na tym to wie ile to czasu i pracy zajmuje... No ale jakoś poszło :) Gdy w zasadzie stworzyliśmy "taką podstawę forum" czyli te podstawowe działy/wątki to zaprosiliśmy kilka znanych nam już osób, które oglądały ten serial...
I z każdą kolejną osobą forum zaczynało powstawać bo tak naprawdę to forum tworzą wszyscy, każdy kto się udziela, ponieważ bez tych osób forum by nie istniało, było puste... Dlatego wszystkim użytkownikom, którzy udzielają się na forum serdecznie dziękuję za to, że je tworzycie wraz z nami (całą administracją) :*
Co do dalszej że tak ujmę zmiany administracji... Najpierw jak już wspomniałam administratorami byli Kuba i Dawid, a wraz z nimi ja i Sylwia. Parę dni później my obie i Pati z Julią też założyłyśmy konta i zostałyśmy moderatorkami. Po rezygnacji Kuby początkowo Dawid sam pełnił tą funkcję ale gdy miał coraz mniej czasu na forum, a ja akurat sporo dołączyłam do niego i razem byliśmy administratorami a później... zostałam tylko ja i tak jest do chwili obecnej (tutaj też specjalne podziękowania dla Gaszka za to, że ostatnio bardzo mi pomaga, między innymi obecne logo forum to właśnie jej zasługa. Dziękuję :* ). Co do moderatorów, prócz Pati i Julii po jakimś czasie powstania, gdy forum się rozrosło i powstawały kolejne wątki i działy potrzebne były kolejne osoby do pomocy i tutaj był to Pablo i Gaszek, którzy również wiele wnieśli do forum i dalej do niego wnoszą.
To chyba cała "tajemnica powstania". Pewnie coś ominęłam... ale mam nadzieję, że nie. Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie, chętnie odpowiem :)
A teraz SPECJALNE PODZIĘKOWANIA dla tych "pierwszych twórców" bo gdyby nie ta "pierwsza nasza szóstka" to to forum by nie istniało :* i oczywiście dla wszystkich moderatorów za cały wkład, pomoc i tworzenie tego forum :*:*:*:*:* oraz i wszystkich was, wszystkich użytkowników, za to że po prostu jesteście tutaj, jesteście z nami, piszecie i dzielicie się z nami waszą opinią i informacjami. Jako obecna administratorka, Dziękuję wszystkim za to, że to miejsce jest, istnieje i z każdym dniem rośnie. Oby tak dalej :)
Dziękuję Wam :tighthug:


P.S A teraz może wy się wypowiecie np o tym jak trafiliście tutaj, co sądzicie o tym forum i takie tam? I oczywiście jestem otwarta na różne propozycje jeśli chodzi o nowe działy itp więc śmiało możecie coś proponować i każdy może włożyć jakiś większy wkład do tego forum :)

Carlos - 2012-03-03 00:54:00

paulax5 napisał:

Dawid miał wypadek i nie żyje...

To smutne nie wiedziałam o tym.  :(

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi?  :witch:
Czekam na dalsze wspomnienia i podsumowania. Wiele osób ma tutaj talent pisarski, więc na pewno będzie co poczytać. Myślę, że wielu osobom forum dostarcza rozrywki i wchodzą tu nie tylko po to by ściągnąć odcinek i zapytać kiedy będzie następny i dlaczego jutro a nie wczoraj. ;)
Serdeczne dzięki i 100 lat! :brawo:
Ale na razie pora iść spać...  :sleep:

paulax5 - 2012-03-03 01:01:49

Carlos napisał:

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi?  :witch:

Nie :D  Pudło :pileczka OTTOXowa:

Carlos napisał:

Serdeczne dzięki i 100 lat! :brawo:
Ale na razie pora iść spać...  :sleep:

Jeszcze kilka dni, ale w imieniu forum Dziękuję :* i Dobranoc :*

Daglasek - 2012-03-03 01:02:04

Carlos napisał:

paulax5 napisał:

Dawid miał wypadek i nie żyje...

To smutne nie wiedziałam o tym.  :(

Ciekawa jestem czy słusznie się domyślam, że Kuba to Vampi?  :witch:

Nie Kuba to nie Vampi. (choć pozdrawiam kolegę)
Kuba usunął swoje konto na tym forum.

A co do Dawida, to mało osób o tym wie i niech tak pozostanie.

Carlos - 2012-03-03 01:17:41

O to przepraszam. :motek:  Jeszcze wiele muszę się nauczyć jako detektyw.  :P

Dobranoc :*

Daglasek - 2012-03-03 01:36:26

Carlos napisał:

O to przepraszam. :motek:  Jeszcze wiele muszę się nauczyć jako detektyw.  :P

Dobranoc :*

Nic się nie stało :*

Daglasek - 2012-03-03 02:03:08

Witam wszystkich :*

W sumie Paula zawarła wszystko dotyczące powstawania forum więc jak napiszę jak to wyglądało to z mojej strony.
Nie będę się rozwodzić na temat tworzenia działów, wątków itp. rzeczy.
Z wraz z ruszeniem forum, zaczęło przybywać bardzo dużo użytkowników, niektórych znałam z forum EI, niektórych nie. W tracie ogólnych rozmów na chatboxie, każdy każdego poznawał i wypytywał o rożne rzeczy. Najbardziej zapadł mi okres kwiecień – maj w pamięci bo nowi użytkownicy którzy się tam zarejestrowali i byli przed maturami i opowiadali jak się bardzo stresują co robią i inne rzeczy. Wtedy na forum panowała przyjacielska atmosfera i nawiązało się dużo znajomości. Nie którzy zaczęli się spotykać (Jeszcze raz dziękuję Aish, Gaszkowi i Pauli za pamiętny majowe spotkanie w Krakowie :* ) inni bardziej uczestniczyli w życiu forum. W moim wypadku najwięcej znajomości nawiązywało się w grze „Mafia” (Tu dziękuję Pablo za to że ją wprowadził na stare forum EI :*) poznałam super ludzi z którymi się zaprzyjaźniłam czy utrzymuje kumpelskie stosunki.
W tym czasie forum rozrastało się i był dodawane nowe wątki, seriale czy filmy.  Padła propozycja zlotu, ale nie wypaliła bo nie mogliśmy się dogadać na temat terminu czy miejsca spotkania, później było wszystko ustalone ale niektórym „coś wypadło” i został odwołany. Też postał wątek „Fabuła (Fan-Fiction)”  tworzona przez użytkowników forum na podstawie naszych marzeń jak powinna wyglądać dana postać, dużo osób się zgłosiło i chętnie pisało.
No i nastał czas wakacji, forum zapadło w sen letni. Każdy z nas gdzieś wyjeżdżał czy nie miał czasu zaglądać na forum i praktycznie dużo nie działo się w tym czasie. No i przyszedł ten październik i nowy sezon „El Barco” forum ruszyło znów z kopyta bo coraz więcej osób zaczęło go oglądać, przy tym został tłumaczony przez administrację forum . ( Chcę podziękować Pauli i Ev za swój czas i trud włożony w tłumaczenie odcinków :* )
Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu ( dzięki Pauli w wątku ze „Zlotem” jest upamiętniający te spotkanie filmik) każdy z nas poznał te osoby które wcześniej nie znał ale miał okazję z nimi rozmawiać na „forum,” „gg,” czy „skypie.” No i oczywiście musiała się odbyć Mafia na „żywo” w której każdy z ochota zagrał i świetnie się bawił.
Nie bardzo pamiętam okres na forum, październik –styczeń bo miałam taki nawał obowiązków że rzadko zaglądałam a jak wpadałam to tylko na chwilę.
Jedynie czego żałuję to „Rocznicowej Mafii” w której nie mogłam biernie uczestniczyć a z tego co czytałam dużo osób się nią zachwycało. 
Styczeń – Marzec to lekkie przyśnięcie forum, ale ma nadzieje że nie całkowite.

Najbardziej lubiłam czwartki i te nasze oglądanie „online” El Barco i komentowanie na żywo na „chatboxie” mam nadzieje że to wpadnie już w rutynę i będzie nas więcej.

Choć przez jakiś czas byłam wyłączona z biernego uczestnictwa na forum,  ale postanowiłam to zmienić i zrealizować moje pomysły co do forum. Mam nadzieje że w najbliższym czasie wszystko mi się uda zrealizować i będziecie zadowoleni :D

Mam ogromną nadzieję że forum które swoją rocznicę będzie obchodzić 10 marca, będzie jeszcze przez najbliższe lata funkcjonować i zapraszam chętne osoby na nowy Zlot który obędzie się tym razem w Lipcu w Łodzi.

paulax5 napisał:

A teraz SPECJALNE PODZIĘKOWANIA dla tych "pierwszych twórców" bo gdyby nie ta "pierwsza nasza szóstka" to to forum by nie istniało :* i oczywiście dla wszystkich moderatorów za cały wkład, pomoc i tworzenie tego forum :*:*:*:*:* oraz i wszystkich was, wszystkich użytkowników, za to że po prostu jesteście tutaj, jesteście z nami, piszecie i dzielicie się z nami waszą opinią i informacjami.

Też chciała bym się dołączyć do podziękowań Pauli.  Dziękuję wszystkim współtwórcą forum i użytkownikom, bo gdyby nie wy to forum nigdy by nie funkcjonowało. Gracias :* :flowers:

A teraz taka mała ciekawostka ostatnio znaleziona przy robieniu porządku na komputerze. Autorstwa Pauli oczywiście :D

http://desmond.imageshack.us/Himg576/scaled.php?server=576&filename=sdggy.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg62/scaled.php?server=62&filename=logonbm.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg100/scaled.php?server=100&filename=wewr.jpg&res=medium

Carlos - 2012-03-10 16:54:59

No i co tu tak cicho? Dziś Forum obchodzi pierwsze urodzinki i nikt nie chce się wypowiedzieć na ten temat?
Smutno.  :lezka2:

analuz - 2012-03-10 17:38:07

A to dziś są urodziny forum? .Wszystkiego najlepszego , i wielkie podziękowania dla Pauli, Sylwii, Julii, Pysi, Dawida . Mam nadzieję że nikogo nie pominęłam?

Daglasek - 2012-03-10 18:41:18

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

analuz - 2012-03-11 07:32:58

Nie ma za co Sylwia.Mam jeszcze jedno pytanie mam nadzieję,że się nie pogniewacie jeśli się zapytam.Sylwia i Paula jak to się ,że założyliście forum mam na myśli te pierwsze .Jak się poznałyście wcześniej nikt nie założył żadnego forum dotyczącego Internatu.Jak odnaleźliście się w sieci tak to mogę ująć?.Bardzo was podziwiam i waszą przyjaźń .Pozdrawiam Gosia.

Daglasek - 2012-03-12 10:19:39

Hmm Gosia my się poznałyśmy na forum Internatu który założycielem jest Kamil. (K@mil)
A jak zaczęłyśmy z sobą pisać ? A to wszystko dzięki Pablo :* i jego pomyśle o grze "Mafia" :D  Paula wzięła udział w 2 edycji, a żeby rozpracować wtedy Mafię nawiązały się znajomości co u nie których trwają do dziś :)

analuz - 2012-03-12 14:04:41

Dziękuję Sylwia za odpowiedz. Co to tego ,że na forum czasem jest pusto a najwięcej osób jest wtedy gdy pojawiają się odcinki El Barco.Może nie długo pojawi się serial na miarę El Internado i El Barco który skradnie nam serca , godziny.Będziemy rozmawiać o nim ,tworzyć własne historię bohaterów i zachwycać się nim przez wiele miesięcy jak w przypadku Statku i Internatu.Tego życzę.Jednak ja bez względu czy będzie kiedyś taki serial i tak będę tutaj.:)

Pablo - 2012-03-12 19:50:37

Daglasek napisał:

A to wszystko dzięki Pablo :* i jego pomyśle o grze "Mafia" :D

O i jak mi się miło zrobiło :).
No to i ja coś skrobnę, a co mi szkodzi... :)

Jak ja trafiłem na forum? Tu trzeba sięgnąć do prehistorii, czyli (tak jak w przypadku sporej części osób) forum Internatu. Tam trafiłem oczywiście dlatego, że bardzo lubię ten serial, więc lubiłem sobie poczytać co inni mają do powiedzenia na jego temat. Zjawiłem się w dość "burzliwym" momencie, kiedy było zamieszanie z tłumaczeniami i tłumaczami, więc na początku byłem raczej tylko "czytającym", szczególnie, że akurat ten temat mało mnie interesował. Jak już się naczytałem, pomyślałem, że na forum jest sporo fajnych osób, więc postanowiłem trochę popisać. Z reguły na forach się nie udzielam, tu zrobiłem wyjątek i nie żałuję ;). W pewnym momencie padła propozycja "gry postaciami". Było chyba kilka podejść, ale nie do końca podchwyconych. I tu właśnie padła moja propozycja Mafii. (Gwoli ścisłości - nie ja pierwszy na forum zaproponowałem, żeby grać na zasadach mafii :D, ale pomysł mojego poprzednika nie został podchwycony, więc postanowiłem jeszcze raz spróbować rzucić taką propozycję, popierając ją przykładowymi zasadami skopiowanymi z Internetu). Zaproponowałem też, że mogę poprowadzić tę grę. Nigdy wcześniej na żadnym forum nie prowadziłem (ani nie grałem :)) w mafię, więc był to trochę skok na głęboką wodę, ale myślę, że udany :). Pomysł chwycił. Była pierwsza edycja, potem kolejne i (jak napisała Sylwia), ludzie zaczęli się lepiej poznawać. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które mówiły, że gdyby nie mafia, w ogóle mogłyby się nie zdecydować na pisanie na forum (czy to na tym, czy na tamtym), więc, o ile nie mam dużego wkładu jako takiego w techniczne powstawanie forum, o tyle chociaż częściowo mogę stwierdzić, że jakiś tam wkład w budowanie naszej forumowej społeczności mam :D.

Po jakimś czasie (kiedy skończyła się emisja EI), siłą rzeczy forum Internatu zaczęło być mniej odwiedzane. Różne grupki osób pozakładały inne fora (z lepszym lub gorszym skutkiem), ale jako że El Barco zostało nazwane "następcą Internatu", duża część osób przeniosła się właśnie na forum poświęcone głównie temu serialowi. Ja zostałem zaproszony 31.03 przez Sylwię, na kolejną edycję mafii i już tutaj zostałem :). Potem był zlot, miałem okazję poznać wspaniałe osoby, które do tej pory kojarzyłem tylko z ekranu komputera i żałowałem, że nie mogłem pojawić się na I zlocie. Teraz już nie mogę doczekać się kolejnego. W międzyczasie zostałem też moderatorem i dostałem gustowny zielony kolorek :).

I ja dziękuję wszystkim za ten wspólnie spędzony rok i oby forum żyło jak najdłużej :D. Podziękowania oczywiście dla twórców forum, ale i dla wszystkich użytkowników. Kiedy rozmawialiśmy kiedyś odnośnie tego rocznicowego tematu na forum, jedna osoba powiedziała, że raczej nic tu nie napisze, bo "nie ma żadnego wkładu w powstanie tego forum". Moim zdaniem, każdy kto napisał choć jedno zdanie, ma swój wkład i oby takich osób było jak najwięcej :).

Tips_Senior - 2012-12-07 11:57:39

Auuu....

Daglasek napisał:

Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu

A ja, poznańczyk od ponad 50 lat, nic o tym nie wiedziałem!? :[

Daglasek - 2012-12-07 13:08:19

Tips_Senior napisał:

Auuu....

Daglasek napisał:

Pod koniec września został zorganizowany ponownie „Zlot” i małą grupką osób spotkaliśmy się w Poznaniu

A ja, poznańczyk od ponad 50 lat, nic o tym nie wiedziałem!? :[

Nie było cię jeszcze wtedy na forum.
Ale serdecznie zapraszam na Lutowy zlot. Nie wiem dokładnie gdzie będzie bo są dwie opcje Poznań lub Łódź.

Daglasek - 2013-03-10 22:25:09

No i następny roczek nam stuknął, dziękuję wszytkom użytkownikom że razem z nami go tworzą bo gdyby nie wy nie było by nas tu.

http://2.bp.blogspot.com/-uioJSAaigRA/UOhB25j-RAI/AAAAAAAADq0/yHgGMK4m9-Q/s1600/tort_2+lata.jpg

Dziękuję! :* :flowers:

lovinka - 2013-03-10 23:36:50

Jak słodko! :D To był świetny pomysł ze stworzeniem forum! Również przyłączam się do podziękowań wszystkim tym osobom, które tłumaczą dla forumowiczów seriale, jak również tym osobom, z którymi można podzielić się wrażeniami po obejrzeniu odcinka/filmu, po prostu tym osobom, które biorą czynny udział w życiu forum, a nie tylko tu wchodzą, aby coś ściągnąć.

Daglasek, świetne zdjęcie, szkoda, że nie można tego wypieku spróbować :P

Sandra25 - 2013-03-11 18:10:22

Jeeej, 2 rok już :) Jak ten czas szybko leci... (To mi brutalnie uświadamia, że się starzejemy:()

lovinka, nic straconego :D Jak kiedyś nasze spotkanie dojdzie do skutku to zawsze można taki torcik sprawić i uczcić istnienie forum jak należy.

Daglasek - 2013-03-11 23:08:35

Sandra25 napisał:

lovinka, nic straconego :D Jak kiedyś nasze spotkanie dojdzie do skutku to zawsze można taki torcik sprawić i uczcić istnienie forum jak należy.

Si, dokładnie, nawet się zaoferuje na zrobienie takiego tortu niespodzianki. :D
Co prawda te zdjęcie zostało ściągnięte z neta ale taki tort nie jest trudno zrobić, najwięcej czasu pochłania jego ozdabianie. :)

lovinka - 2013-03-11 23:50:14

Łał!!!!!!! :D i można jeszcze walnąć jakąś super fotę EB i EI i dosłownie pochłonąć nasze ukochane seriale :D

1.6 fsi pobiera olej www.ostrowiec.pun.pl japońsie imie oznaczające diabła www.narutotutaj.pun.pl święta bożego narodzenia kartki białee